Skip to content Skip to footer

Kapadokya Düğün Çekimi

Kapadokya, nişan ve düğün gibi özel günlerinizin çekimi için tercih edebileceğiniz en özel mekanlardan biri. Nitekim düğün çekimi dediğinizde Türkiye’de aklınıza ilk gelecek olan yerlerden biri Nevşehir’dir.

Tarihsel olarak oldukça eski dönemlere dayanan bu şehirde; Ürgüp, Göreme ve Avanos olmak üzere seyrine doyamayacağınız birçok güzel mekân var. Özellikle peri bacaları ve peri bacalarının aralarına kurulmuş olan tarihi kent kalıntıları, fotoğraflara bambaşka bir hava katıyor.

Birçok kültürün, birçok inanışın atmosferine sindiği Kapadokya’yı bu kadar özel kılan, sadece peri bacalarının ve ilginç tüflü yapıların olması da değil elbette. Kapadokya’yı bu kadar özel kılan bir başka neden, aynı zamanda coğrafyası. Burası bir zamanlar, kıtaları birbirine bağlayan yolların önemli uğrak yerlerinden biriymiş.  Onun bu bağlayıcılığı ve birleştiriciliği, Kapadokya’yı bugün yabancı turistlerin de gözde mekanlarından biri haline getirmiş. Dolayısıyla yalnızca ilginç yapılara ev sahipliği yapan görünümü değil, köklü geçmişi de onu popüler ve birçok çekimde en çok tercih edilen mekanlardan biri haline geliyor.

Kapadokya’nın hem ülke hem de dünya çapında bu kadar bilinir olması elbette yalnızca köklü bir geçmişe sahip olmasından kaynaklı değil. Kapadokya’nın bilinen tarihi kadar, ağıdan ağıza yayılan rivayetlerle de gizemli bir başka tarihi daha var. Peribacalarının oluşumundan, keşişlerin yaşamına kadar yüzlerce anlatımı olan Kapadokya, bin bir çeşit hikayeyle dolu. Bu da bu bölgeyi yalnızca fotoğrafçıların değil, senaristlerin de ilgisini çekmesine neden oluyor ve böylece bölgede dizi film çekimleri de aralıksız olarak devam ediyor. Üstelik burası, yabancı sinema filmlerine de ev sahipliği yapmış özel bir mekân.

Aynı zamanda UNESCO tarafında Dünya Mirasları arasında sayılan ve Kırşehir, Aksaray, Kayseri, Niğde ve Nevşehir’i kapsayan bu büyük bölge, gezmeye başladıkça doğanın bu muhteşem manzarası karşı karşıya bırakıyor insanı. Buna kayıtsız kalamıyor ve onları resmetmeden duramıyorsunuz.

Ayrıca sabahları, dünyanın en güzel manzaralarından birine şahit oluyorsunuz burada. Sabah gün doğumuyla beraber havalanan balonlar, gökyüzünde rengarenk bir şölen havası oluşturuyor. Bu atmosferi bir kez olsun görmek ve şanslıysanız bir kere de balona binmek gerek. Özellikle Kapadokya’ya yakın bir şehirdeyseniz bu güzelliği asla kaçırmamalısınız.

Dünyanın dört bir yanından binlerce turist çeken bu oldukça büyük ve özel mekân elbette biz fotoğrafçıların da en çok tercih ettiği mekanlardan biri. Özellikle dış çekim yaptırmak isteyen gelin ve damatlar, bölgeye yakın ya da uzak olsun fark etmeksizin çoğunlukla burayı tercih ediyor.

Bir fotoğrafçı olarak bizim de oldukça sevdiğimiz bu bölge, dış mekân çekimleri açısından biçilmiş bir kaftan. Burası, portfolyomuzun en özel çekimlerini barındırıyor ve biz, bunları paylaşmaktan daima gurur duyuyoruz.

Eğer siz de bu eşsiz mekânda, hayatınızın en özel karelerini hatıralarınıza hapsetmek istiyorsanız, bizimle hemen irtibata geçebilirsiniz.

Detaylı Bilgi Al!